08.09.2017

Pantene Pro-V Serum błyskawicznie wzmacniające -recenzja-

Kosmetyki które zdecydowanie najczęściej testuję, to te z przeznaczeniem do włosów. Jako posiadaczka włosów wymagających, które potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia, wciąż szukam produktów, które sprawią, że moje włosy będą ujarzmione, i wygładzone. Serum, o którym dzisiaj piszę, używam od niedawna, ale wystarczająco długo, aby wyrobić sobie zdanie na temat tego produktu. Jesteście ciekawe, czy to produkt który kupię ponownie? Aby odpowiedzieć na to pytanie zapraszam dalej. 

      Informacje ogólne:
  • Serum błyskawicznie wzmacniające/ mocne i lśniące
  • Producent: Pantene Pro-V
  • Pojemność: 150ml
  • Cena: 14,99 zł.
Producent w opisie zapewnia nas, że serum pomaga chronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją, a także ma wyrównywać ich powierzchnię, nadając im jedwabistą gładkość. Serum stosujemy aplikując niewielka ilość produktu, na osuszone ręcznikiem włosy. 
Skład: 
Z produktami marki Pantene Pro-V mam raczej słabe doświadczenia, raczej żaden z produktów wspomnianej marki nigdy nie przypadł mi do gustu, albo na tyle przeciętnie się sprawdził, że zupełnie o nim nie pamiętam. Serum zakupiłam, bo potrzebowałam czegoś, głównie po to aby wcierać w końcówki, a chciałam czegoś innego niż olejek arganowy. Muszę przyznać, że podczas mojej wizyty w drogerii, było dość spore zainteresowanie tymi produktami i pomimo słabych doświadczeń z marką Pantene, postanowiłam, że przetestuję ten produkt. 
Z pewnością wielkim atutem nie tylko tego serum, a także wszystkich produktów Pantene, jest zapach. Muszę przyznać, że zapach pozostaje na włosach na długo, ale to chyba za mało. Serum jest treściwe i gęste, jednak łatwo się je rozprowadza po włosach. W opisie jak już pisałam mamy zapewnienie, że serum ma chronić nasze włosy przed stylizacją, jednak nie ma żadnej informacji do jakiej temperatury mamy mieć zapewniona ochronę. Podczas aplikacji trzeba uważać, gdyż za duża ilość nałożona na włosy, powoduje, że pukle stają się obciążone, sprawiając wrażenie tłustych włosów. Po nałożeniu serum, włosy są gładkie, ale tylko do momentu, aż wyschną. Po wysuszeniu, nie ma już tego efektu wygładzenia, nawilżenia, a tym bardziej włosy nie są lśniące. Raczej jest zupełnie odwrotnie, gdyż pasma stają się szorstkie, z tendencją do puszenia. Aplikowałam serum na różne sposoby i na mokre włosy nakładając większe i mniejsze ilości, również, próbowałam stosować produkt na suche włosy, aby wygładzić głównie końcówki, ale za każdym razem rezultat był ten sam. Albo były bardzo obciążone, wyglądające na przetłuszczone, albo szorstkie, puszące i matowe pasma. Muszę przyznać, że niestety znowu produkt marki Pantene Pro-V się u mnie nie sprawdził. Jak już wcześniej wspominałam w opisie mamy informację o ochronie włosów w czasie stylizacji. Przyznaję, że już jakiś czas temu zrezygnowałam z używania suszarki, czy prostownicy, ale testując ten produkt, i mając świadomość, że się  słabo sprawdza, postanowiłam zrobić wyjątek. Po nałożeniu serum i wysuszeniu włosów, użyłam prostownicy. Efekt był podobny, czyli włosy szorstkie i matowe. Mam wrażenie, że serum błyskawicznie wzmacniające zdecydowanie lepiej sprawdzi się na włosach mniej wymagających. Moje średnio do wysokoporowatych włosy z tendencją do kręcenia/ falowania, nie polubiły tego serum. 


Jestem ciekawa czy wy miałyście ten kosmetyk i jak się u Was sprawdził? I jak macie typ włosa podobny do mojego i macie jakieś produkty, które się u Was sprawdzają to chętnie poznam Wasze propozycje. 

Pozdrawiam, Żaneta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz