29.02.2016

10 najpopularniejszych mitów o urodzie!


Cześć!

Czy nie zdarzyło  się Wam, że wciąż wokół słyszałyście, powielające się te dobre "złote" rady na to jak lepiej dbać o siebie, o swoje ciało, zdrowie etc. ? U mnie to zjawisko występowało dość często, i muszę przyznać, że w wiele z tych rad wierzyłam, postępując zgodnie z zaleceniami, które usłyszałam. Jako, że jakiś czas temu, po kilku latach przerwy znowu zostałam "obdarowana" złotą radą, postanowiłam, że napiszę jeden post, w którym obalę 10 mitów o urodzie, które najczęściej słyszałam! Jesteście ciekawe? Zapraszam dalej! 


1. Podcinanie włosów sprawi, że będą szybciej rosły.

MIT! Podcinanie włosów nie ma nic wspólnego z szybkością ich wzrostu. Wiele osób może tak uważać ponieważ regularne podcinanie włosów powoduje, że są zdrowsze, przez co nie łamią się, ani nie kruszą dlatego, można uważać, że po ścięciu włosów szybciej rosną. Jednak jest to MIT i żadna wizyta u fryzjera nie wpłynie na szybkość wzrostu włosa!!

2. Zniszczone końce włosów można zregenerować. 

MIT! Absolutnie żaden kosmetyk, ani żaden zabieg regeneracyjny nie jest w stanie odbudować zniszczonych końców włosów. Każda próba przyniesie tylko efekt chwilowego wygładzenia włosa, jednak w dalszym ciągu będą one zniszczone, a co za tym idzie będą się łamać. Jedyny sposób na pozbycie się suchych końców to ich podcięcie i odpowiednia pielęgnacja, aby zapobiegać niszczeniu w przyszłości. 

3. Słońce i solarium leczą trądzik.

MIT! Ten mit jest najgorszym ze wszystkich mitów jakie słyszałam. Nigdy nie miałam problemów ze zmianami trądzikowymi, jednak wiem, że wiele moich znajomych ślepo wierzyło w to, że słońce czy solarium pomoże im w pozbyciu się trądziku. Oczywiście słońce powoduje, że te zmiany się wysuszają, jednak to jest tylko chwilowa poprawa na okres letni, a później siła wyprysków będzie dwa razy mocniejsza. Zawsze, ale to zawsze należy chronić naszą skórę przed promieniowaniem używając kremów z filtrem! Co do solarium chyba pisać nie muszę, że to samo zło! Także jeżeli masz problem z trądzikiem to słońce, ani grzanie się pod lampami w solarium tego problemu nie wyleczy! 

4. Masz suchą skórę? Pij dużo wody.

MIT! Oczywiście odpowiednie nawodnienie organizmu jest bardzo ważne i oczywiście wpływa to w jakimś stopniu na wygląd naszej skóry. Jednak, jeżeli masz cerę suchą to wypicie nawet 5 litrów wody dziennie nie sprawi, że nagle z suchej stanie się normalna! Na to w jakiej kondycji jest cera zależy od naszej diety, trybu życia, czy długotrwałego przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych.

5. Wybór kremu zgodny z wiekiem na etykiecie.

MIT!  Wiek podany na etykiecie w żaden sposób nie powinien wpływać na wybór kremu. Może być tylko podpowiedzią, a nie jedynym kryterium wyboru. Krem powinniśmy wybierać kierując się składem i indywidualnymi potrzebami naszej cery. 

6. Kremy wyszczuplające odchudzają.

MIT! Totalna bzdura i głupota! Żaden krem nie jest w stanie nas odchudzić i żaden nie przyczyni się do utraty kilogramów. Kremy wyszczuplające mają za zadanie regenerować skórę, ujędrniać i uelastyczniać, także walczyć z cellulitem! 

7. Spanie na twarzy przyśpiesza zmarszczki.

MIT! Gdyby tak było wyglądałabym dzisiaj jak 70 letnia kobieta! Haha...a chyba tak źle ze mną nie ma. To w jakiej pozycji śpimy i czy nasza twarz jest przysłowiowo przyklejona do poduszki w żaden sposób nie wpływa na starzenie się cery i pojawianie się zmarszczek. 

8. Nie maluj się! Makijaż niszczy skórę twarzy.

MIT! Z tym zdaniem spotkała się każda młoda dziewczyna, która zaczynała swoją przygodę z makijażem. Ja sama, najczęściej słyszałam właśnie to stwierdzenie. Nie mogę się zgodzić, że makijaż niszczy naszą cerę, bo kondycja skóry twarzy zależy od dobrze dobranej pielęgnacji. Kosmetyki do makijażu mają składy bogate w witaminy, które w dobroczynny sposób wpływają na naszą cerę. A sam makijaż chroni naszą cerę przed wszystkim tym, co nas na co dzień otacza, czyli kurz, czy inne zanieczyszczenia. 

9. Golenie wzmacnia włosy.

MIT!  Ten mit również wielokrotnie był powielany. Golenie włosków w żaden z sposób ich nie wzmacnia. Krąży takie przekonanie ponieważ, obcinamy włoski tuż przy skórze gdzie mają największą średnicę, przez co mamy złudne wrażenie, że są twardsze i mocniejsze. Tak jak napisałam golenie w żaden sposób nie wpływa na włoski, natomiast regularna depilacja, czyli usuwanie włosów wraz z cebulkami sprawi, że będą one coraz słabsze. 

10. Cerę tłustą należy wysuszać!

MIT! Stosując kosmetyki mocno wysuszające będą powodować, jeszcze większe wytwarzanie się sebum, przez co problem związany z tendencją do przetłuszczeń pogłębi się jeszcze bardziej!


To jest 10 mitów, które najczęściej miałam okazję słyszeć! Dajcie znać, czy też byłyście zasypywane takimi "złotymi" radami ?! Do następnego, 
Żaneta. 1 komentarz:

  1. Mit numer jeden jest chyba najczęstszym z jakim można się spotkać, słyszałam go miliardy razy. :) Bardzo fajny post, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń